فیلتر هوا | خرید فیلتر هوا | قیمت فیلتر هوا | فیلتر هوا کاغذ

چگونگی تعویض فیلتر هوا در کولر گازی

چگونگی تعویض فیلتر هوا در کولر گازی

تعویض فیلتر هوا در کولر گازی برای تضمین کارکرد و عملکرد مطلوب آن در فاصله زمانی هر چند ماه یکبار امری مهم و ضروری است. فیلتر هوا به عنوان یک مانع در برابر ذرات ناخواسته و سیستم تهویه مطلوب عمل می کند. در طول زمان این ذرات می توانند موجب عملکرد ضعیف کولر گازی و کاهش عمر مفید آن شوند. تعویض فیلتر هوا در زمان های مناسب همچنین باعث کاهش ورود مواد آلرژن به داخل خانه و تمیز نگه داشتن هوای داخل خانه می شود.

مرحله اول: مشخص کردن محل فیلتر هوا در کولر گازی

درحالیکه واحد های تهویه هوای مرکزی، یا کندانسور در خارج از خانه قرار دارند و از طریق سیم ها و لوله های سیستم الکتریکی و جریان هوا به داخل خانه متصل می شوند، فیلتر هوا معمولا در سیستم های داخلی قرار دارند. برای اطلاع از محل قرار گرفتن فیلتر هوا در کولر گازی می توانید از دفترچه راهنما کمک بگیرید.

مرحله دوم: محفظه فیلتر هوا را از سیستم جدا کنید.

برخی از انواع فیلتر هوا در کولر گازی با استفاده از یک نوار فلزی پوشیده شده اند که باید برای دسترسی به فیلتر هوا آن را باز کنید.

مرحله سوم: اندازه های خارجی فیلتر هوا را اندازه گیری کنید. برای خرید فیلتر هوا باید از اندازه دقیق آن اطلاع داشته باشید.

 

اندازه گیری فیلتر هوا در کولر گازی

 

مرحله چهارم: فیلتر هوا را در سرجای خود تنظیم کنید.

فیلتر هوای جدید را دقیقا همانند فیلتر هوای قبلی در جای خود قرار دهید. مطمئن شوید که فیلتر هوا در جهت صحیح رو به بیرون نصب شود. مراحل نصب را از روی بسته بندی فیلتر هوا دنبال کنید. معمولا دوطرف فیلتر هوا با علامت air-in و air-out مشخص شده است.

مرحله پنجم: بستن اجزای جدا شده

تمام قسمت هایی را که برای دسترسی به فیلتر هوا از کولر گازی جدا کرده اید را در نهایت مجددا در سر جای خود قرار دهید.

[ بازدید : 112 ]

[ شنبه 5 تير 1395 ] 10:33 ] [ زهرا مرزبان ]

[ ]

ساخت وبلاگ جدید هتل هتل آزادی تهران هتل اسپیناس پالاس چت روم چت فارسی جای لینک شما
بستن تبلیغات [x]